Kurz: Managing the Fast Technological change“Managing the fast technological change”, Cyprus

V mesiaci júl som sa zúčastnila kurzu “Managing the fast technological change” na Cypruse.
Tento kurz je jedným z kurzov, ktoré učitelia absolvovali v rámci realizáciu projektu Erasmus+, na ktorý získali grant. Projekt pod názvom O krok vpred s digitálnymi technológiami je pokračovaním projektu O krok vpred s eTwinningom, ktorý učitelia realizovali v minulom školskom roku.
Kurz na Cypruse sa snažil riešiť problém rýchlych zmien v oblasti využívania IKT a zameriaval sa na poskytovanie praktických riešení, ako by sa mal súčasný učiteľ s týmto problémom vyrovnať. V súčasnosti postupuje vývoj technológií tak rýchlo, že je ťažké začleniť nové poznatky a produkty do nášho každodenného života a najmä do vzdelávania. Cieľom tohto kurzu bolo pomôcť účastníkom pochopiť fenomén rýchlych technologických zmien a ich dôsledkov, poskytnúť im určitý plán na zvládnutie problému, zamerať sa na určité zmeny v oblasti IKT, ktoré zažívame dnes a ktoré by mali čoskoro ovplyvniť sektor vzdelávania.
Počas kurzu sa venovala osobitná pozornosť získaniu určitých praktických zručností. Účastníci využívali cloudové technológie, online nástroje pre spoluprácu učiteľov a študentov a rôzne nástroje pre moderné a inovatívne vyučovanie. Inštruktorom kurzu bol Georgios Charalambous, ktorý dokázal, že má bohaté skúsenosti s vyučovaním s IKT pre študentov všetkých vekových kategórií.

Účastníčka kurzu a koordinátorka projektu Erasmus+: Mgr. Ivana Čepová

Partnerská škola:

Vzdelávanie:

Exkurzie:


Certifikát:
 

CYPRUS - Mesto Kourion

 

  http://prezi.com/rcwknqsa_gjn/?utm_campaign=share&utm_medium=copy

 

  Zbierka nástrojov - Paphos
Žádné komentáře:

Okomentovat