Kurz: How to make your school more digital

How to make your school more digitalV dňoch od 15.01. do 21.01.2017 sa vďaka podpore Erasmus+ mohli vzdelávať ďalší učitelia v zahraničí, tentokrát na krásnom ostrove Tenerife. Jednou z nich bola aj pani učiteľka Mgr. Ivana Čepová zo Základnej školy Dargovských hrdinov v Humennom. Pani učiteľka sa zúčastnila vzdelávania, kurzu pod názvom „Digital Turn: How to make your school more digital“. Cieľom vzdelávania bolo získať nové poznatky, týkajúce sa digitálneho obratu v školách, nového postavenia školského manažmentu, digitálnej bezpečnosti, autorských práv a licencie digitálnych výučbových zdrojov.
Tento kurz pani učiteľka Čepová absolvovala v rámci realizácie schváleného projektu Erasmus+, ktorého je koordinátorkou. Učitelia zo ZŠ Dargovských hrdinov absolvujú spolu 6 kurzov , ktorých výstupy budú implementovať do vyučovacieho procesu. Tento tím učiteľov prinesie do tried množstvo nových digitálnych noviniek a vzdelávacích materiálov, ktoré budú aktívne uplatňovať pri výučbe svojich žiakov.

Pico del Teide

Štvrtkové popoludnie sme venovali spoznávaniu - zúčastnili sme sa výletu k vulkánu Teide.

Pico del Teide meria úctyhodných 3 718 metrov a je v podstate jednou z najväčších hôr sopečného pôvodu na svete vôbec. A že je sopkou ešte stále aktívnou dokazuje aj sírový dym stúpajúci z útrob hory na jeho vrcholku, ktorý určite identifikujete podľa čuchu. Až úplne hore vlastne zistíte, že sa jedná o "vulkán vo vulkáne" - ten pôvodný sa totiž prepadol a v jeho prostriedku potom vznikol menší, ktorý dodnes „žije".

Najvyššia hora sa nachádza v Národnom parku Del Teide, kde sa dostanete do najvyšších nadmorských výšok na Kanárskych ostrovoch.
 


Kurz - ebook 


http://joom.ag/DteW


Digital turn

http://krizovska.weebly.com/Tenerife - floraZbierka nástrojov - Tenerife
 

Žádné komentáře:

Okomentovat