Kurz: Storytelling Tools & Educational Video Production - Web 3.0

Storytelling Tools & Educational Video Production - Web 3.0
V mesiaci júl, v čase od 17. do 28.7. 2017 sa pani učiteľka 1.stupňa - Mgr. Slavka Bacáková zúčastnila kurzu „Digital Storytelling, Flipping Classroom & Educational Video Production – Web3.0 v hlavnom meste Grécka, v Aténach. Tento kurz pani učiteľka absolvovala vďaka projektu Erasmus+ KA1 pod názvom O krok vpred s digitálnymi technológiami.
Kurz v gréckych Aténach splnil naše predstavy nad očakávania.Bol zameraný na prácu s rôznymi webovými stránkami a aplikáciami a ich využívanie na prácu s deťmi na vyučovacích hodinách. Po úvodných slovách a ukážkach práce super školiteľa - Petrosa Georgiakakis sme sa s chuťou a veľkým nadšením pustili do tvorby rôznych komiksov, príbehov a videí pre deti.Zaujímavá bola práca so stránkami Kizoa, Kahoot, Story Board That, Pixton, Lego Story Starter, Go Animate, Plotagon a ďalšie, pri ktorých sme si vyskúšali svoju tvorivosť a fantáziu.Hodiny výučby boli počas celého kurzu efektívne a zaujímavé.Krásne prostredie Atén dotváralo príjemnú atmosféru kurzu a spestrilo náš pobyt počas týchto dvoch týždňov venovaných sebavzdelávaniu. Prínosom bola aj výmena skúseností s kolegami zo Španielska, Portugalska či susedného Poľska, metódy a štruktúra ich vyučovacích hodín, ako aj množstvo informácií o jednotlivých školách navzájom.
Naše poďakovanie patrí všetkým členom tímu - Petrosovi Georgiakakis, Vasilisovi Siochos a Spirosovi Dimounie len za ústretovosť a priateľský prístup počas výučby, ale aj za perfektnú atmosféru na kurze a v neposlednom rade aj za príjemný dvojtýždňový pobyt v Aténach.


 
Zbierka nástrojov - Atény:

Kurz


Atény:

 

Žádné komentáře:

Okomentovat